Če ste starejši od 22 let, lahko da so vaši možgani že dosegli višek. Če ste starejši od 25 let, potem vaše kognitivne sposobnosti po vsej verjetnosti že upadajo, pravijo študije. A ne skrbite, našli smo način, kako ohranjati možgane v formi do zrele starosti. Tu so nasveti, ki pravijo, kako možgane ohraniti v odlični formi.

Vaši možgani hlepijo po novih informacijah ravno tako, kot pes hrepeni po kikirikijevem maslu. Pridobivanje novih spoznanj, reševanje problemov in plavanje v inteligenčnih vodah so stvari, ki jih ima vaša glava rada.

No, in kako možgane ohraniti v odlični formi?

1. Zavedanje

Osredotočenost na dani trenutek lahko zveni kot delo, a ni tako. Naredite pakt s samim seboj, se osredotočite na tisto, kar telo počne, in prenehajte preveč razmišljati. S to vajo bo postal vaš fokus ostrejši, vi pa boste bolj prisotni v (danem) trenutku.

2. Znebite se vzorcev iz otroštva

Ko ste bili mlajši, so vaši možgani vpijali informacije vseh vrst kot gobe. S staranjem se običajno zatakne pri načinu našega razmišljanja in pri vzorcih obnašanja. Znebite se teh starih vzorcev, ki so vam jih vcepili v glavo v otroštvu. Prizadevajte si, da se naučite veliko novih stvari. Radovednost je znak zdravja možganov.

3. Igrajte igre za trening možganov

Ljubite igranje iger, kajne? Prav vsak jih ima rad. Povezovanje pik, igra spomin ali učenje jezika. Vaši možgani ljubijo učenje. Po raziskavah, ki jih navajajo v članku organizacije Neuronation, človek z igrami za trening spomina postane učinkovitejši pri opravljanju vsakodnevnih nalog različnih zahtevnostnih stopenj.

4. Negativnost = strup

Pst! Veliko ljudi plava v stalnem toku negativnega govorjenja o sebi, kar nevede vključuje tudi duševne razprave o sposobnostih in odlikah posameznika. Sčasoma lahko ta sporočila otežijo delovanje naših možganov. Prizadevajte si negativne in neuporabne misli nadomestiti s pozitivnimi. Govorimo o precej pomembni in učinkoviti vadbi.

PREBERITE ŠE: Preproste joga vaje proti bolečinam v hrbtenici

Če imate občutek, da ne morete več misliti na nič, pustite glavi, naj nekaj časa počiva.

Če imate občutek, da ne morete več misliti na nič, pustite glavi, naj nekaj časa počiva.

5. Vaja dela mojstra …

Naši možgani so kot avtopilot. Ko jih naučite zapletenih veščin, jih bodo lahko opravljali z majhnim premislekom.

6. Vse ali nič

Če se resnično želite nekaj naučiti, ni dovolj samo zavedanje. Potrebna je tudi dobra količina zanimanja. Potrebno je navdušenje! Tukaj gre za vse ali nič.

7. Izboljšajte in nadgradite besednjak

Jezik je ključnega pomena za delovanje naših možganov. Berite slovar. Vsak dan se naučite eno novo besedo. Naučite se, kako uporabljati besede v stavkih in kdaj uporabljati določen pojem.

8. Počitek

Ja, prav predvidevate. Tudi naši možgani potrebujejo počitek, čeprav kar kričijo po novih, uporabnih informacijah. Če imate občutek, da ne morete več misliti na nič, pustite glavi, naj nekaj časa počiva.