Microsoft je na svetovnem kongresu mobilne telefonije predstavil očala združene resničnosti Microsoft HoloLens 2. Od prve različice se razlikuje v tem, da so tipala, ki sledijo premikanju uporabnika, njegovih rok in predmetov v okolici, tako natančna, da se lahko ta dotakne holograma.

Microsoft HoloLens 2  niso očala navidezne resničnosti, namesto tega v okolico, ki jo vidimo skoznje, umestijo narisane (umetne) predmete – holograme, kot so jih imenovali pri Microsoftu. Pomembno pa je tudi, da je vsa potrebna procesorska moč v očalih in ne v računalniku.

Na videz so očala Microsof HoloLens 2 nove različice podobna prvi (le da so ta primerna za poslovno rabo), trdijo pa, da so lažja, zato jih je udobneje imeti na glavi tudi dlje časa in imajo dvakrat širši vidni kot. Edino, kar se ni spremenilo, je cena. Na voljo bodo namreč še letos po preračunani ceni brez davka 3100 evrov.

V drugi različici očal Microsof HoloLens 2 je izboljšano večino lastnosti. Tipala, ki sledijo premikanju uporabnika, njegovih rok in predmetov v okolici, tako natančna, da se lahko ta dotakne holograma.

Zasloni niso običajni, temveč gre za mikroelektromehanični sistem (MEMS) oziroma laser in sistem ogledal, ki pred očesom “ustvarijo” sliko, kot bi bil tam zaslon razločljivosti 2K.

Uradni podatek o ločljivosti je zato 47 pik na stopinjo vida. Delovanje očala Microsof HoloLens 2 podpira procesor ARM, imajo tudi tipalo za sledenje premikanju očes, zvočnike ter naprej obrnjeno kamero ločljivosti 8 MP.