Leta prakse in eksperimentiranja s strani tistih, ki so preizkusili metodo Leonarda Da Vincija, so rodila nekaj najbolj učinkovitih različic večfaznega spanca. Kako torej spati manj in hkrati ne čutiti utrujenosti?

Večfazni spanec je najpogosteje povezan z najbolj znanim umetniškim genijem in izumiteljem iz obdobja renesanse Leonardom da Vincijem. Za razvijanje svojih idej je porabil veliko časa, časa, ki ga pogosto niti ni imel. Zato je velikokrat čas našel le ponoči. V ta namen si je sestavil načrt za večfazni spanec, kjer se je v 24-urnem obdobju večkrat odpravil spat. Da Vinci je tako spal 15 minut vsake štiri ure in v celoti tako spal le eno uro in pol na dan.
To metodo je uporabljal več let, utrujenosti pa naj ne bi čutil.

PREBERITE ŠE:  Kako zmagati v vsaki razpravi ali vsakem prepiru?

Znano je, da je najbolj produktiven čas za delo in ustvarjalnost po obdobju počitka, mirovanja. Takrat je sposobnost za delo še posebej visoka.
Leta prakse in eksperimentiranja tistih, ki so preizkusili metodo da Vincija, so rodila nekaj najučinkovitejših različic večfaznega spanca.

    • Spimo 30 minut vsakih šest ur
    • Spimo 20 minut vsake štiri ure
    • Spimo ponoči uro in pol do tri ure in nato še trikrat po 20 minut čez dan
    • Spimo ponoči dve uri in nekje sredi popoldneva še 20 minut
    • Spimo ponoči pet ur in nekje sredi popoldneva še uro in pol

Velja si zapomniti, da se naša telesa razlikujejo in posledično posamezne vrste večfaznega spanca ne ustrezajo vsakomur. Če bi radi prešli na tovrstni urnik, je priporočljivo, da ne vozimo avtomobila in ne sprejemamo zelo pomembnih odločitev, dokler nismo popolnoma prepričani, da zmanjšanje spanca na nas nima neugodnih učinkov.