Če mislite, da boste lažnivca ujeli na laži, ker vas ne bo gledal v oči, se motite. Znanstveniki iz univerze v Michiganu pa so dokazali, da to ne drži. Lažnivci naj bi namreč sogovornika gledali v oči intenzivneje kot pa tisti, ki govorijo resnico. Svoje laganje pa izdajajo čisto drugače.
Morda menite, da boste lažnivca prepoznali po očeh, ta naj bi se namreč med laganje izogibal očesnemu stiku. A znanstveniki iz univerze v Michiganu menijo drugače. Lažnivci naj bi namreč med prodajanjem svojih laži sogovornika gledali v oči intenzivneje kot pa tisti, ki govorijo resnico. Izda pa jih nekaj čisto drugega.
Teorije zarote burijo duhove, saj je pomembno vprašanje, kaj prava resnica je. Odogovora na vprašanje, kaj je res, velikokrat ne dobimo, zato se oblikujejo alternativne razlage dogodkov, ki mu zaradi številnih nepojasnjenih razlogov ljudje pogosto verjamejo.
Rojstvo otroka je poseben trenutek v življenju vsakega moškega. V želji po tem, da oče svojega sina ali hčer vzgaja kar se da uspešno, pa mora včasih lagati.
Ste tudi vi navajeni na prvem zmenku govoriti bele laži, za katerimi se skrijete in s katerimi se (pre)hvalite?
Namen v ozadju teh laži je torej očiten: ljudje si pač želimo, da bi nas oseba, s katero smo na zmenku, videla v boljši luči. In o čem ljudje najpogosteje lažemo na prvih zmenkih?