Tukaj so nekatere knjige, za katere Mark Zuckeberg želi, da jih prebereš.
Ibn Khaldun: The Muqaddimah: An Introduction to History
Knjiga je bila napisana leta 1377, napisal pa jo islamski zgodovinar Khaldun. Knjiga je poskus izoliranja pristranskih zgodovinskih zapisov in iskanja univerzalnih elementov, ki bodo pripomogli k napredku človeštva. Revolucionarni znanstveni pristop k zgodovini je Khalduna uveljavil kot enega izmed očetov moderne sociologije in zgodovinopisja.
Michelle Alexander: The New Jim Crow
Michelle je profesorica prava na univerzi v Ohiu in zagovornica človekovih pravic. V svoji knjigi govori o vojni proti drogam, ki je prispevala k temu, da veliko nenasilnih temnopoltnih moških pristane v zaporu, nato pa jih ob njihovem izpustu ljudje obravnavajo kot drugorazredne državljane.
Daron Acemoglu in James A. Robinson: Zakaj narodi propadajo
Profesorja ekonomije in politologije sta združila svoja znanja, da bi našla razlago, zakaj imajo nekatere države visok standard, druge pa se bodejo z revščino.
Matt Ridley: The Rational Optimist
The Rational Optimist je ena najbolj priljubljenih in morda najbolj kontroverznih knjig Matta Ridleyja. V knjigi trdi, da je pojem trga vir človeškega napredka in da se bo napredek pospešil, če bomo trg pustili koliko se le da prost.
PREBERITE ŠE: Najboljše knjige, ki jih morate prebrati, preden dopolnite 30 let
Daryl Collins, Jonathan Morduch, Stuart Rutherford in Orlanda Ruthven: Portfolios of the Poor
Raziskovalci Daryl Collins, Jonathan Morduch, Stuart Rutherford in Orlanda Ruthven so deset let preučevali finančna življenja najrevnejših v Bangladešu, Indiji in Južni Afriki. Temeljna ugotovite je gotovo ta, da skrajna revščina ne biva tam, kjer ljudje živijo iz rok v usta, temveč kjer ljudje nimajo dostopa do finančnih institucij, kjer bi lahko hranili svoj denar.
Henry Kissinger: World Order
Nekdanji ameriški državni sekretar v svoji knjigi analizira, kako različni deli sveta razumejo koncept imperija in politične moči in kako ju sodobno svetovno gospodarstvo združilo na pogosto napete ali nasilne načine.
William James: Raznolikost religioznega izkustva
Pričujoče delo je v knjižno obliko prirejen sklop predavanj, ki jih je James imel v Glasgowu med letoma 1901 in 1902 in katerih glavni cilj je natančna filozofska in psihološka analiza religioznega doživljanja. Kot zaprisežen empirist je bil James prepričan, da nas lahko konkretni primeri naučijo veliko več kot puste abstrakcije, zato v delu mrgoli tradicionalnih in sodobnih prvo- in tretjeosebnih opisov religioznih izkustev in njihovih vplivov na posameznikovo življenje.
Ed Catmull: Creativity, Inc.
Creativity, Inc. je zgodba o Pixarju. Catmull svojo pripoved obogati z dragocenimi modrostmi o upravljanju podjetja ter trdi, da mora vsaka družba zavestno preprečiti oviranje naravne ustvarjalnosti svojih zaposlenih.
You must be logged in to post a comment.